Yardım Sık Sorulan Sorular

GENEL

Biz kimiz? doktoruz.com nereden çıktı? Hikayesi nedir? Ve buna benzer soruların cevaplarını hakkında sayfasında bulabilirsiniz.

Öncelikle bu doktoruz.com'un hiç bir zaman tamamlanmayacak ve her zaman sizlerin öneri ve eleştirileri ile gelişmeye devam edeceğini belirtelim. Değişen zamanın ihtiyaçlarına uyum sağlamak ve sizlerin ihtiyaçlarınızı karşılamak için sürekli gelişmeye ve yenilenmeye devam edecektir.

Sistemde yapılan güncellemeleri takip edebilmek için bazı sayfalarda "GÜNCELLEMELER / DUYURULAR" bölümü bulunmaktadır. Ancak daha açık bir şekilde yapılan geliştirmelerin tam listesine güncellemeler bağlantısına tıklayarak erişebilirsiniz.

ÜYELİK & PROFİL

Evet doktoruz.com'a herkes üye olabilir. Ancak bazı bölümler belli üyelere özeldir. Bu bölümleri kullanabilmek için gerekli şartların yerine getirilmesi gerekir.

Örneğin DHY bölümü altında yayınlanan atamalara katılabilmek için, ilgili dönemin isim listesinde bulunuyor olmanız ve TC Kimlik No kontrolünden geçmeniz gerekmektedir.

Aktivasyon e-postasının gelmemesi neredeyse imkansız. Eğer üyelik işlemini yaptıktan sonra üyeliğin başarıyla tamamlandığına dair bilgi görüyorsanız aktivasyon e-postası de gelmeli.

Ortalama bir kaç dakika içinde halen e-posta gelmediyse lütfen;

  • Spam, Junk, Gereksiz Posta, Diğer Kutusu gibi seçenekleri de kontrol ediniz,
  • E-posta kutunuzu yenileyiniz, (yenilendiğinden emin olunuz)
  • Halen ilgili e-postayı göremiyorsanız tekrar üye olunuz,
  • Tekrar üye olurken e-posta adresinizi doğru yazdığınızdan emin olunuz. (Homail, Gmal, Otmail en çok yapılan hatalar arasında)

Tüm bunlara rağmen hala e-posta gelmiyor ve sistemsel bir sorun olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Sizlerden sıkça gelen sorulara göre içeriği çok yakında güncellenecektir.

DHY (Devlet Hizmeti Yükümlülüğü)

Bildiğiniz gibi aynı isim ve soyisme sahip kişiler olabiliyor. Bu yüzden T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı isim listelerinde de baba adı bilgisi yer almaktadır. Biz de bu listeler ile üyeliğinizi eşleştirebilmek için baba adı bilgisine ihtiyaç duyuyoruz.

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan isim listeleri, herkesin erişime açık şekilde yayınlanmaktadır. Dolayısıyla herhangi biri ismini ve soyismini o listelerde bulunan şekilde yazarak üyelik oluşturabilir. Bu da sahte hesapların açılmasına ve hekimlerin madur olmasına sebebiyet vermektedir. Açılan her sahte hesap sizin tercihlerinize yerleşme ihtimalinizi düşürmektedir.

Sahte hesapların önüne geçmek ve kişilerin sadece kendileri için, bir defa hesap açmalarını garanti altına almak için TC Kimlik No bilgisi kullanılmaktadır.

TC Kimlik No bilgisini sadece doğrulama amaçlı kullanıyoruz. Bu doğrulama işlemi için T.C. Devleti'nin dijital alt yapısı kullanılarak verdiğiniz bilgileri kontrol ediyoruz.

Devletin sunduğu alt yapıya AD, SOYAD, TCKimlik ve Doğum Yılı bilgilerini gönderiyoruz. Karşılığında da cevap olarak DOĞRU ya da HATALI bilgisi alıyoruz. Bu sayede verdiğiniz bilgileri teyit etmiş oluyoruz.

Kullandığımız alt yapı hizmetine https://tckimlik.nvi.gov.tr/ adresinden siz de erişebilirsiniz.

Hayır. TC Kimlik No bilginizi asla kayıt etmiyoruz. Sadece siz giriş yaptığınızda sorgulama için kullanıyoruz. Kendi sistemlerimizde bir kopyasını tutmuyoruz.

Lütfen TC Kimlik No bilgisini doğru girdiğinizden emin olunuz!

Lütfen;

  • İsim ve soyisim bilgilerinizi aynen kimliğinizde olduğu gibi giriniz,
  • İkinci isminiz var ise onu da girmeyi unutmayınız,
  • Evlilik veya benzeri nedenlerle soyadı değişikliği yaptıysanız giriş yaparken bunu göz önünde bulundurunuz,
  • Özellikle mobil cihaz kullanıyorsanız, Türkçe karekterleri de kullandığınızdan emin olunuz,
Daha önce girdiğiniz isim, soyisim bilgilerinizi değiştirmek için profil fotoğrafınıza tıklayarak, profil güncelleme sayfasına erişebilirsiniz.

Sorun devam ederse lütfen bizimle Facebook sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

ŞARTLAR NASIL?

Sizlerden sıkça gelen sorulara göre içeriği çok yakında güncellenecektir.

İLAN PANOSU

Sizlerden sıkça gelen sorulara göre içeriği çok yakında güncellenecektir.

KARİYER

Sizlerden sıkça gelen sorulara göre içeriği çok yakında güncellenecektir.