Sıkça Sorulan Sorular

ÜYELİK

Evet doktoruz.com'a herkes üye olabilir. Ancak bazı bölümler belli üyelere özeldir. Bu bölümleri kullanabilmek için gerekli şartların yerine getirilmesi gerekir.

Örneğin DHY bölümü altında yayınlanan atamalara katılabilmek için, ilgili dönemin isim listesinde bulunuyor olmanız ve TC Kimlik No kontrolünden geçmeniz gerekmektedir.

Aktivasyon e-postasının gelmemesi neredeyse imkansız. Eğer üyelik işlemini yaptıktan sonra üyeliğin başarıyla tamamlandığına dair bilgi görüyorsanız aktivasyon e-postası de gelmeli.

Ortalama bir kaç dakika içinde halen e-posta gelmediyse lütfen;

  • Spam, Junk, Gereksiz Posta, Diğer Kutusu gibi seçenekleri de kontrol ediniz,
  • E-posta kutunuzu yenileyiniz, (yenilendiğinden emin olunuz)
  • Halen ilgili e-postayı göremiyorsanız tekrar üye olunuz,
  • Tekrar üye olurken e-posta adresinizi doğru yazdığınızdan emin olunuz. (Homail, Gmal, Otmail en çok yapılan hatalar arasında)

Tüm bunlara rağmen hala e-posta gelmiyor ve sistemsel bir sorun olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan isim listeleri, herkesin erişime açık şekilde yayınlanmaktadır. Dolayısıyla herhangi biri ismini ve soyismini o listelerde bulunan şekilde yazarak üyelik oluşturabilir. Bu da sahte hesapların açılmasına ve hekimlerin madur olmasına sebebiyet vermektedir. Açılan her sahte hesap sizin tercihlerinize yerleşme ihtimalinizi düşürmektedir.

Sahte hesapların önüne geçmek ve kişilerin sadece kendileri için, bir defa hesap açmalarını garanti altına almak için TC Kimlik No bilgisi kullanılmaktadır.

TC Kimlik No bilgisini sadece doğrulama amaçlı kullanıyoruz. Bu doğrulama işlemi için T.C. Devleti'nin dijital alt yapısı kullanılarak verdiğiniz bilgileri kontrol ediyoruz.

Devletin sunduğu alt yapıya AD, SOYAD, TCKimlik ve Doğum Yılı bilgilerini gönderiyoruz. Karşılığında da cevap olarak DOĞRU ya da HATALI bilgisi alıyoruz. Bu sayede verdiğiniz bilgileri teyit etmiş oluyoruz.

Kullandığımız alt yapı hizmetine https://tckimlik.nvi.gov.tr/ adresinden siz de erişebilirsiniz.

Hayır. TC Kimlik No bilginizi kayıt etmiyoruz. Sadece siz giriş yaptığınızda sorgulama için kullanıyoruz. Kendi sistemlerimizde bir kopyasını tutmuyoruz.

TC Kimlik No doğrulanamadı!

Lütfen;

  • İsim ve soyisim bilgilerinizi aynen kimliğinizde olduğu gibi giriniz,
  • İkinci isminiz var ise onu da girmeyi unutmayınız,
  • Evlilik veya benzeri nedenlerle soyadı değişikliği yaptıysanız giriş yaparken bunu göz önünde bulundurunuz,
  • Özellikle mobil cihaz kullanıyorsanız, Türkçe karekterleri de kullandığınızdan emin olunuz,

Sorun devam ederse lütfen öncelikle https://tckimlik.nvi.gov.tr/ adresinden kimlik bilgilerinizin devletin servisleri tarafından doğrulanabilir olduğundan emin olunuz. Eğer problem yaşıyorsanız, sorun doktoruz.com ile ilgili değildir.

Tüm bunlara rağmen problem yaşıyorsanız lütfen Telegram üzerinden iletişime geçiniz.