Hakkında Doktoruz.com Hakkında

Doktoruz.com Hakkında

doktoruz.com, uzman ve pratisyen hekimlerin internet ortamında iletişim kurmalarını kollaylaştıran bir platformdur. Özellikle iletişimin ön plana çıktığı Devlet Hizmeti Yükümlülüğü (DHY), ya da becayiş gibi konularda hekimleri bir araya getirir ve iletişim alt yapısı oluşturur.

İlan Panosu bölümü ile hekimlerin kendi aralarında ilanlar vererek, birbirlerine destek olmalarını sağlar. Özellikle atama dönemlerinde hekimden hekime eşyalı daire veya benzer ihtiyaçlar konusunda iletişim kurmalarına aracı olur.

Ayrıca Şartlar Nasıl ? bölümü ile hekimlerin görev yerleri hakkında bilgi ve fikir sahibi olmalarını sağlar. Bu bölümde hekimler tecrübelerini diğer meslektaşları ile paylaşma imkanı bulurlar.

 • DHY - Tercih listesi oluşturma
 • DHY - Sohbet / mesajlaşma
 • DHY - Kontenjan sayılarını görüntüleme
 • DHY - Tercih edilme sayılarını görüntüleme
 • DHY - Kadroları tercih edenleri görüntüleme
 • DHY - Kişinin tercihlerini görüntüleme
 • Becayiş ilanı verme / görüntüleme
 • Kiralık ilanı verme / görüntüleme
 • İkince el ilanı verme / görüntüleme
 • Çalışma şartları hakkında bilgi alma
 • Birimler hakkında bilgi alma
 • Birimler hakkında tecrübe paylaşımı

 

Bir tek hekimin bile istemediği yerde görev yapması, hepimiz için ciddi bir sorundur.

İsa Basan, 2012

 

Güncellemeler / Duyurular

Nereden Çıktı Bu doktoruz.com?

Ben Kimim

Merhaba, öncelikle kendimi tanıtayım. Ben İsa Basan. 2008 İstanbul Ticaret Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli firmalarda farklı pozisyonlarda yazılım geliştirme faaliyetleri yürütüyorum. Şuanda web yazılım geliştirme uzmanı olarak profesyonel hayatıma devam ediyorum. Çok daha büyük veya daha küçük ölçekli bir çok projeyi bugüne kadar yayına aldım. Türkiye'nin bir çok büyük markası ile çalışma ve onlar için yazılım geliştirme fırsatı buldum.

doktoruz.com Öncesi

Bildiğiniz üzere 2012 yılında, hekim arkadaşlarımızın DHY kuralarında çektikleri sıkıntıyı giderebilmek adına yola çıktık. Bir yazılım uzmanı arkadaşım ile beraber, hekimlerin iletişim problemini giderebilmek için doktoratamalari.com'u yayına aldık. O tarihten bugüne, binlerce hekimin görev yerine atanmasına yardımcı olduk.

İlk yayına başladığımız 2012 yılından bu yana, her zaman sizlerden gelen tavsiyeler bize yol gösterdi. Geçmiş dönemlerde yaşadığımız problemlerden de dersler çıkarttık. Katılımcı sayısının gittikçe artması ve atama sonrası iletişim ihtiyacının devam etmesi neticesinde yeni bir platformun oluşturulması kaçınılmaz oldu.

Yeni platformun kapsamı ve gelecek planları doğrultusunda, diğer arkadaşım ile aynı paydada buluşamadığımız için ayrılık kararı aldık. Her proje ekibinde olabileceği gibi; bizde de fikir ayrılıklarından kaynaklanan bu ayrılma kararının alınması gerekti.

doktoruz.com

Geldiğimiz noktada ben doktoruz.com ile yola devam etme kararı aldım. 46. Dönem DHY ile 2012 yılında başladığımız bu yolculuğu artık doktoruz.com ile sürdüreceğiz. doktoruz.com, bu süreç boyunca sizlerden aldığımız geri bildirimler, tecrübelerimiz, öneri ve eleştirileriniz doğrultusunda en iyi hizmeti verececek şekilde tasarlandı. Alt yapı kalitesi olarak dünya standartlarında bir platform oluşturabilmek için, günümüzde bulunan en son teknolojiler kullanıldı.

doktoruz.com, bundan sonra da sizlerin yorumları ile geliştirilmeye devam edecek ve hizmet kalitesini her geçen gün daha ileriye taşıyacaktır. Çünkü bu platformun en büyük paydaşı sizlersiniz ve tek motivasyonumuz sizlerden aldığımız yorumlardır.

Eleştirileriniz

Bazı eleştirilerinizin olmasını anlıyor ve hak veriyoruz. Sizler için oldukça kritik olan bir dönemde sitemizi duyurduk. Biz bu süreci defalarca yaşamış olsak da sizler için yeni bir süreç bu. Şüpheci olmanızı, risk almak istememenizi de anlıyoruz. 2012 yılından beri bıkmadan usanmadan hala TC Kimlik No neden gerekli sorularına cevap vermeye çalışıyoruz. Veya benzer soruları en açıklayıcı biçimde cevaplamaya gayret gösteriyoruz. Sizden tek ricamız, eleştiri yaparken saygı sınırlarını aşmamanız. Dilediğiniz yorumu yapmakta, dilediğiniz platformu kullanmakta elbette özgürsünüz. Buna saygı duyuyoruz. Ancak bu platformlar sayesinde dilediği yere yerleşen binlerce hekimin olduğunu lütfen unutmayın. Bu platformların oluşturulmasında gerçekten büyük emek var. Hakaret etmek ya da aşağılamak bir eleştiri biçimi değildir. Yapıcı eleştirilere her zaman açık olduğumuzu bildiriyor, hassasiyetinizi rica ediyoruz.

Bu güne kadar her dönem bazı eleştiriler aldık. Bu platformların yanlış olduğunu söyleyen de oldu; kötü çalıştığını söyleyen de oldu. Taklit etmeye çalışanlar da oldu; sistemi bozmaya çalışanlar da oldu. Genellikle negatif yorum yapanların sesi, pozitif yorum yapanlardan daha fazla çıkıyor. Ancak dünyanın çılgınca bir hızla değiştiği bir çağda yaşıyoruz. Bu kadar muhafazakar olmak yerine, yeniliklere şans vermenin gerektiğine inanıyoruz. Belki eskisinden daha iyidir? Bunu denemeden bilemeyiz. Kötü olduğumuz yerde elbette kötü deyin. Sadece önce bir bakın. Gerçekten kötü ise kötü deyin. Eğer fayda sağlamadığını görürsek zaten bu veya benzeri platformları yaşatmanın bir manası kalmaz. Ancak biz fayda sağlayacağına inanıyoruz ve sizin desteğinize ihtiyaç duyuyoruz. Gelin siz de bize bir şans verin.

Teşekkür

İlk projeyi yayınladığımız 46. Dönem DHY kurasında da bazı kullanıcılar tarafından eleştirildik. Ancak bize inanan, güvenen ve destekleyen üyelerimiz sayesinde bugünlere geldik. Facebook sayfamız 15 bin beğeniye yaklaşıyor. Toplamda 20 bin'den fazla hekim sistemlerimizi kullandı. Aldığımız bazı teşekkür mesajları bizi bir çok kez duygulandırdı. Yüzlerce belkide binlerce destek ve teşekkür mesajı aldık. Verdiğiniz destek için, en samimi duygularımızla asıl biz teşekkür ederiz. Platformumuzu kullanan/kullanmayan tüm hekimler için mutlu ve başarılı bir meslek hayatı dileriz.

Not

doktoruz.com'un burada yazılanlar dışında herhangi bir kurum, websitesi veya kişi ile hiç bir organik bağı yoktur.